O nas

Piotr Ostrowski

Niezależny ekspert funduszy inwestycyjnych Unii Europejskiej. Doradca unijny.  Wieloletni praktyk w finansowaniu inwestycji ze środków Unii Europejskiej zorientowany w procedurach udzielania dofinansowania unijnego, perspektywicznych strategii rozwoju przedsiębiorstw, aspektów wymagań ochrony środowiska, a ponadto modelowania i wdrożenia nowych produktów na rynek. Autor oraz współautor ponad 960 skutecznych dokumentacji aplikujących o dofinansowanie z funduszy przedakcesyjnych oraz strukturalnych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, a także Programów Operacyjnych: Infrastruktura i Środowisko Innowacyjna Gospodarka oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Komentator i ekspert ogólnopolskiego pisma branżowego „Fundusze Europejskie”, „Magazyn Fotowoltaika”, „Zachodniopomorski Przedsiębiorca” oraz magazynu „Forbes Polska”  i „Puls Biznesu”.

Stały współpracownik i doradca Izb Gospodarczych i Banków Komercyjnych, a także wykładowca i prelegent w ponad 150 wykładach oraz seminariach związanych z problematyką współfinansowania i montażu finansowego projektów inwestycyjnych dla jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw, rolników oraz wyższych uczelni.

Dyrektor i właściciel ogólnopolskiej firmy doradczo-konsultingowej Europrojekty Consulting Ltd.

Piotr Ostrowski znalazł się wśród setki uznanych menadżerów w prestiżowym albumie “Monografia Menedżerów Pomorza Zachodniego”. Pomorze Zachodnie to region z ogromnym potencjałem gospodarczym, który w coraz większym stopniu jest wykorzystywany w biznesie. Często w mediach można usłyszeć o spektakularnych sukcesach lokalnych przedsiębiorstw, ale to ludzie – właściciele i pracownicy tych firm – tak naprawdę za nimi stoją. „Klub 100 – Monografia Zachodniopomorskich Menadżerów” jest jedynym w swoim rodzaju opracowaniem, które gromadzi sylwetki szczególnie uznanych biznesmenów Pomorza Zachodniego. Idea publikacji wyrosła z chęci zaprezentowania znakomitych zachodniopomorskich ludzi biznesu takimi, jakich na ogół nie znamy – mówiących o swoich pasjach, rodzinach, o miastach, z których pochodzą, o swoich dążeniach.