Europrojekty Consulting sp. z o.o.

Europrojekty Consulting Sp. z o.o. – Ekspert Funduszy Unii Europejskiej jest jedną z wiodących i najbardziej doświadczonych firm doradczo – konsultingowych w Polsce. Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze inwestycji i pozyskiwaniu dotacji unijnych, opracowujemy pełne dokumentacje techniczne i środowiskowe, projekty branżowe do uzyskania pozwolenia na budowę, wstępne prekwalifikacje projektów, biznes plany, studia wykonalności, dokumentacje kredytowe, analizy finansowo-ekonomiczne i marketingowe oraz organizujemy szkolenia na temat krajowych i Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2021-2027.

Partner Ministerstwa Gospodarki – Platformy Zrównoważonego Rozwoju (m.in. wraz z IKEA, SAINT GOBAIN, VEOLIA ENERGIA) oraz Stowarzyszenia obywatelskiego „Więcej niż energia” założonego przez CLIENTEARTH, GREENPEACE, WWF i Polska Zielona Sieć.

Piotr Ostrowski

Dyrektor zarządzający EUROPROJEKTY CONSULTING Sp. z o.o. to ekspert dziennika „Rzeczpospolita” i portalu www.gramwzielone.pl, komentator ogólnopolskich pism branżowych „Fundusze Europejskie”, „Biomasa”, „Czysta Energia”. Stały współpracownik i doradca Izb Gospodarczych i banków komercyjnych, Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki, GLOBENERGIA  oraz Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej, a także wykładowca i prelegent w ponad 250 wykładach oraz seminariach związanych z problematyką współfinansowania i montażu finansowego projektów inwestycyjnych dla jednostek sektora samorządu terytorialnego, wyższych uczelni,  przedsiębiorstw oraz sektora rolnego. Członek zarządu Północno Zachodniego Klastra Energii i Środowiska, członek Polish Wood Cluster.

Występujemy również jako oficjalny partner doradczy dla klientów Banku Gospodarstwa Krajowego BGK, Banku Ochrony Środowiska BOŚ S.A., Banku BPH, Banku Zachodniego WBK, Banku PKO S.A., Banku PKO B.P., Krajowej Izby Gospodarczej, Północnej Izby Gospodarczej.

Wieloletnie doświadczenie specjalistów oraz konsultantów naszej firmy zostało wypracowane podczas skutecznej realizacji ponad 1096 projektów doradczych i inwestycyjnych dotowanych w latach 2004-2021.

Stały współpracownik i doradca Izb Gospodarczych i Banków Komercyjnych, a także wykładowca i prelegent w ponad 150 wykładach oraz seminariach związanych z problematyką współfinansowania i montażu finansowego projektów inwestycyjnych dla jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw, rolników oraz wyższych uczelni.

Dyrektor i właściciel ogólnopolskiej firmy doradczo-konsultingowej Europrojekty Consulting Ltd.

Piotr Ostrowski znalazł się wśród setki uznanych menadżerów w prestiżowym albumie “Monografia Menedżerów Pomorza Zachodniego”. Pomorze Zachodnie to region z ogromnym potencjałem gospodarczym, który w coraz większym stopniu jest wykorzystywany w biznesie. Często w mediach można usłyszeć o spektakularnych sukcesach lokalnych przedsiębiorstw, ale to ludzie – właściciele i pracownicy tych firm – tak naprawdę za nimi stoją. „Klub 100 – Monografia Zachodniopomorskich Menadżerów” jest jedynym w swoim rodzaju opracowaniem, które gromadzi sylwetki szczególnie uznanych biznesmenów Pomorza Zachodniego. Idea publikacji wyrosła z chęci zaprezentowania znakomitych zachodniopomorskich ludzi biznesu takimi, jakich na ogół nie znamy – mówiących o swoich pasjach, rodzinach, o miastach, z których pochodzą, o swoich dążeniach.